Повстати із руїн: як сьогодні Україна закладає фундамент зеленого відновлення промисловості

22/08/2023 : 17:09

Про це розповів Міністр Руслан Стрілець у своїй колонці на Інтерфакс-Україна.

“Наша промисловість зазнала колосальних втрат внаслідок війни. Так, маємо десятки зруйнованих підприємств, які були основою економіки регіонів та країни в цілому. Так, після нашої перемоги нам потрібно все відбудувати. У тому числі, вщент зруйнований схід України, наш промисловий Донбас….. Туди повертатиметься мирне життя, а з ним і люди, яким треба працювати, розвиватися та розвивати країну”, – зазначив Міністр.

За його словами, є два шляхи відновлення промисловості:

  • Відбудова промисловості на радянській “спадщині”, що вціліла. Вона виглядатиме аналогічно тому, якщо взяти запчастини із вживаних авто та зібрати з них “новий” транспортний засіб. Таке авто потребуватиме періодичного ремонту та купівлі нових запчастин. Повертаючись до промислових об’єктів, інвестор завжди переслідуватиме економічні інтереси та прагнутиме повернути свої кошти, вкладені в обладнання. Така ситуація впливатиме на якість та вартість продукції.
  • Відбудова промисловості за європейськими стандартами. У цьому випадку підприємства, що працюють за європейськими найкращими доступними технологіями та методами управління, умовно можна порівняти із купленою машиною з автосалону, яку не потрібно перевіряти чи відповідає вона усім стандартам та вимогам безпеки, чи ні. Всі параметри вказані в документах, заздалегідь пройшли відповідну сертифікацію. На таких підприємствах передбачені системи контролю якості викидів, в тому числі через контроль якості продукції. У випадку понаднормових викидів автоматично блокується робота устаткування.

Другий шлях – дороговартісний, але Україна вже сьогодні крок за кроком рухається до масштабного зеленого “оновлення”.

На якому етапі ми зараз – читайте за посиланням.