Практична допомога Литви надзвичайно цінна для України на шляху до перемоги над росією

05/08/2022 : 20:34

Міністр Руслан Стрілець під час онлайнзустрічі з Міністром екології Литви Сімонасом Гентвіласом обговорили конкретні кроки та практичну допомогу Литви Україні задля покращення стану довкілля та євроінтеграції нашої країни

Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час онлайнзустрічі з Міністром екології Литви Сімонасом Гентвіласом. Вони обговорили конкретні кроки та практичну допомогу Литви Україні задля покращення стану довкілля та євроінтеграції нашої країни. 

Сімонас Гентвілас зауважив, що він з болем стежить за подіями в Україні. 

Литовські колеги пообіцяли вже за кілька тижнів вчергове допомогти з транспортом та протипожежним обладнанням, яке ми втратили у війні.

Руслан Стрілець домовився з Сімонасом Гентвіласом про патронаж Литви над новоствореним природним парком «Пуща Радзивіла» на Рівненщині. 

«Разом плануємо перетворити цей природний парк не лише на місце збереження довкілля, а й туристичний «магніт». Тут кожен зможе доторкнутися до живої природи та відчути енергію загадкових місць», – повідомив Руслан Стрілець.

Також обговорили можливості переселення на ці території Зубра Європейського, для якого це природний осередок існування.

«Ціную запропоновану литовськими колегами експертну підтримку щодо синхронізації законодавства України з ЄС. Міністерство екології Литви допоможе нам досвідом на шляху інтеграції до ЄС. Впевнений, що це пришвидшить наш перехід зі статусу кандидата до статусу члена ЄС», – наголосив Міністр Руслан Стрілець.

Руслан Стрілець подякував Сімонасу Гентвіласу та всьому Уряду Литви за колосальну підтримку: «Приємно усвідомлювати, що з перших спалахів цієї недолугої війни народ Литви згуртувався довкола України. Допомога європейців, принципова позиція Єврокомісара з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюса Сінкявічюса – до речі, теж представника Литви – особливо важлива для майбутньої  перемоги України над рашизмом. Гуртом із друзями та союзниками подолаємо огидну навалу окупантів».