Представники понад 100 міст України взяли участь у тренінгу з планування адаптації до зміни клімату

12/09/2023 : 18:06

Як зміна клімату впливає на економіку, які її сектори найбільш вразливі та який сценарій майбутнього чекає на Україну. 11 вересня відбувся масштабний онлайн тренінг з планування адаптації до зміни клімату на місцевому рівні.

Понад 300 представників органів влади з понад 100 міст України дізналися як здійснювати аналіз впливу кліматичних чинників, за якими ознаками їх класифікують і на основі яких джерел інформації можна адаптуватися до змін клімату. Окрім того, на прикладах Івано-Франківської та Миколаївської областей розповіли, на які саме загрози очікують ці регіони і як їм протистояти.

Попри розв’язану країною-агресором повномасштабну війну проти України, питання зміни клімату стало навіть більш актуальним. Адже тепер нам треба планувати, якою ми хочемо бачити післявоєнну Україну майбутнього. Планувати зелене відновлення з кліматично позитивними проектами”, – наголосила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.

Це лише перший із трьох тренінгів на тему адаптації до зміни клімату, організована UNDP Ukraine / ПРООН в Україні  в рамках регіонального проєкту Європейського Союзу #EU4climate за підтримки проєкту ЄС “Угода мерів Схід” Covenant of Mayors – East Команди підтримки реформ Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та проєкту ЄС APENA 3. Наступний відбудеться 27 вересня, він буде зосереджений на ознайомленні місцевих органів влади із фінансовими інструментами для їхнього впровадження.

Реєстрація для участі у 2-ому тренінгу (27 вересня о 14:00): https://bit.ly/469FItd