Протягом наступних шести місяців матимемо чітку картину, який бізнес у лісовій сфері працював по «сірих» схемах, а який не порушував законодавство

11/01/2024 : 10:21

Це стане можливим завдяки запуску послуги з видачі онлайн сертифіката про походження деревини. Про це Міністр Руслан Стрілець повідомив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

За його словами, запуск цієї послуги є запобіжником незаконним вирубкам лісів та непрозорості ринку деревини та фактично завершує реформу цифровізації лісової галузі, яка розпочалася ще у 2021 році. Це фінальний документ у ланцюжку усіх цифрових документів, які прийшли на заміну паперовим. Тепер він видається виключно в онлайн форматі. Це нівелює ризики підробки документів.

«Торік у грудні через ЕкоСистему був виданий перший онлайн сертифікат про походження деревини. Наразі лісівниками вже оброблено понад 3 тис. заявок від експортерів, видано 1,8 тис. сертифікатів, відмовлено у видачі у 1,2 тис., анульовано – 41 сертифікат. Однією із причин відмов є низькі норми витрат лісоматеріалів на виготовлення одного кубометра готової продукції», – зазначив Руслан Стрілець.

У чому плюси переведення цієї послуги в онлайн:

  • Це унеможливлює фальсифікацію дозвільних документів;
  • Ми можемо відстежувати обіг деревини від місця її заготівлі до реалізації на експорт.

Тепер жоден кубометр лісу не «загубиться» та буде внесений в електронну систему обліку деревини. Оформлений онлайн сертифікат автоматично потрапляє в електронний реєстр, який легко перевірити на митниці.

«Впевнений, що впровадження цієї послуги сприятиме формуванню прозорого ринку деревини, що також є важливим фактором євроінтеграції лісової галузі», – зазначив Руслан Стрілець.