Призери Всеукраїнського творчого конкурсу ЮНЕСКО отримали сертифікати на поїздку до Карпатського біосферного заповідника та нацпарку «Синевир»

25/01/2022 : 17:31

Сьогодні заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький та директор Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міндовкілля Едуард Арустамян вручили переможцям, які посіли другі призові місця у Всеукраїнському творчому конкурсі «Здорова планета, здорова людина ‒ спільна відповідальність, спільні зусилля: мій образ майбутнього» серед учнів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО, сертифікати на відвідування Карпатського біосферного заповідника та Національного природного парку «Синевир».

«Ми раді бачити, що у нашій країні така талановита та екосвідома молодь, яка вболіває за збереження природи і через свої твори нагадує, що ми маємо зберегти довкілля для нащадків. Навіть, така складна тема як зміна клімату та шляхи її подолання знайшли своє місце у роботах школярів. Впевнений, що такі конкурси плекають у дітей любов до довкілля та вчать молодь бачити себе невід’ємною частиною природи. Адже тільки спільно ми зможемо зробити наше довкілля чистішим», – Олександр Краснолуцький.

Переможці, які зайняли перші місця, отримали сьогодні від голови Нацкомісії, першої заступниці Міністра закордонних справ Еміне Джапарової та Президента авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» Євгенія Дихне сертифікати на поїздку до міста Париж, де вони відвідають штаб-квартиру ЮНЕСКО та ознайомляться з роботою Посольства та Постійного представництва України при ЮНЕСКО.

Також із учасників конкурсу журі були обрані роботи, які отримали спеціальні відзнаки Асоціації міст України, Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого та відзнаку «Симпатія ООН».

Усього на конкурс надійшли роботи з 42 Асоційованих шкіл ЮНЕСКО з усієї України. Учні 8-11 класів мали можливість позмагатися у творчих здібностях у трьох номінаціях: малюнок, есе та відеофільм. Із 22 відеофільмів, 36 есе і 30 малюнків журі обрало переможцями:

Номінація «Відеофільм»:

  • І місце – Паясь Марина, Труш Марія, гімназія № 191 м. Києва
  • ІІ місце – Воєводський Максим, Коростіль Олександра, Шоп’як Аліна, школа № 82 ім. Т.Г.Шевченка м. Києва
  • ІІІ місце – Юлія Хоменко, перша міська гімназія Черкаської міської ради

Номінація «Есе»:

  • І місце – Гаценко Ірина, Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області
  • ІІ місце – Корнієнко Анна, Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26 Полтавської міської ради Полтавської області
  • ІІІ місце – Пласконіс Анастасія, Львівська української приватна гімназії-Ліцей м.Львова

Номінація «Малюнок»:

  • І місце – Поліщук Ольга, ліцей № 25 м. Житомира
  • ІІ місце – Кириченко Анастасія, Броварська гімназія С.І.Олійника
  • ІІІ місце –- Барабаш Крістіна, КЗ «Святогірський заклад загальної середньої освіти I-III ступеня Святогірської міської ради» Краматорського району Донецької області.

Про конкурс:

Перший Всеукраїнський творчий конкурс «Здорова планета, здорова людина ‒ спільна відповідальність, спільні зусилля: мій образ майбутнього» серед учнів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО започаткували у рамках відзначення 75-річчя Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури за ініціативи Секретаріату Нацкомісії ЮНЕСКО.

Конкурс стартував у жовтні 2021 року та проходив у 2 етапи: на регіональному та загальноукраїнському рівні. На конкурс надійшли роботи від учнів 8-11 класів з 42 Асоційованих шкіл ЮНЕСКО з усіх регіонів України. Усього на конкурсі представлені 22 відеофільми, 36 есе і 30 малюнків. 

Мета конкурсу – поширення принципів і цінностей ЮНЕСКО серед дітей та юнацтва, а також виховання у них відповідального ставлення до довкілля, один до одного і до своєї країни.

Конкурс організований Національною комісією України у справах ЮНЕСКО, за участі Міністерства закордонних справ, Міністерства молоді та спорту, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Малої академії наук.

Інтелектуальна та організаційна підтримка були надані кафедрою ЮНЕСКО «Права людини, мир, демократія, толерантність і взаєморозуміння між народами» в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», кафедрою ЮНЕСКО «Наукова освіта» в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Координаційною радою Програми «UNITWIN/кафедри ЮНЕСКО» в Україні та Українським гуманітарним ліцеєм КНУ ім. Тараса Шевченка. Інформаційним партнером конкурсу виступила Асоціація міст України. Ексклюзивний авіапартнер – Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» (МАУ).