Регіональне та місцеве планування управління відходами: Міндовкілля провело серію круглих столів в областях   

22/03/2024 : 14:58

З представниками обласних військових адміністрацій та громадами обговорили нові вимоги до планування управління відходами в рамках запущеної в Україні реформи.

Круглі столи проводили за кластерним принципом – об’єднуючи на одній платформі представників з кількох областей. Загалом до заходів долучилося понад 600 учасників з усіх регіонів. Адже належне планування у сфері управління відходами вимагає особливої уваги до міжмуніципальної взаємодії. 

У рамках прийнятого євроінтеграційного Закону «Про управління відходами» наразі в Україні запроваджується стратегічне планування на чотирьох рівнях. Міндовкілля разом з європейськими експертами працює над Національним планом управління відходами до 2033 року. Він стане «дорожньою картою», за якою будуватиметься нова національна система, а отже розроблятимуться і регіональні та місцеві плани.

У рамках заходу експерти детально розповіли про ключові завдання, які закладаються до Національного плану управління відходами, його складові та цільові показники, яких Україна планує досягти. У цьому контексті розглянуто і питання розроблення регіональних та місцевих планів.

Також під час круглих столів учасники:

▪️ виявляли виклики та можливості регіонального та місцевого стратегічного планування;

▪️ розглянули процес впровадження роздільного збирання відходів на місцях;

▪️ акумулювали ідеї та обговорили перспективи для подальшого вдосконалення законодавства у сфері стратегічного планування.

Заходи було організовано Міндовкілля спільно з Мінінфраструктури та за підтримки проєкту UCORD.