Республіка Корея допоможе Україні відновити пошкоджену через війну водогосподарську інфраструктуру

29/01/2024 : 10:51

Міндовкілля спільно з Держводагентством та спеціалістами водного сектору Кореї визначили Козаровицьку дамбу на Київщині як пілотний проєкт для відновлення водогосподарської інфраструктури України. 

Він є продовженням співпраці, закладеної Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Стрільцем та Міністеркою навколишнього середовища Кореї Хан Хва-Джин на полях СОР28 і частиною програми “Ініціатива миру та солідарності в Україні”, оголошеної Президентом Республіки Корея під час його візиту до Києва минулого року. 

Козаровицька дамба була пошкоджена у перші дні повномасштабного вторгнення та мала оборонне значення для захисту міста Києва. Зараз вона потребує термінового відновлення. Вартість робіт оцінили в 14 млн $. У відновленні допоможуть дві корейських компанії:  K-Water і KOICA. 

За словами першого заступника Олександра Краснолуцького, відновлення Козаровицької дамби дозволить захистити від підтоплення населені пункти на узбережжі річки Ірпінь нижче Київського водосховища.

Також корейські компанії нададуть допомогу у реалізації проєктів: 

  • забезпечення водою населення Миколаївщини;
  • реконструкції та капітального ремонту інженерної інфраструктури Управління каналу Дніпро-Донбас;
  • покращення моніторингу якості вод в Україні.