Результати проєкту

18/02/2022 : 14:31

16-17 лютого 2022 року відбулася фінальна зустріч проєкту «Екосистемна адаптація до зміни клімату та стійкий регіональний розвиток через розширення можливостей українських біосферних резерватів». Змішаний формат проведення зустрічі дозволив вперше зібрати разом представників семи з восьми біосферних резерватів ЮНЕСКО в Україні для обговорення спільних проблем у роботі та пошуку шляхів їхнього вирішення.

Загалом проєкт спрямовувався на інтеграцію адаптації до зміни клімату на основі екосистемного підходу до національного та регіонального планування, з метою краще адаптованого землекористування та широкомасштабного сталого розвитку. Очікуваний результат – розширення можливостей для трьох біосферних резерватах у трьох різних екорегіонах – Деснянський, Розточчя та Шацький (Західне Полісся) – для того, щоб стати взірцем для наслідування, сприяти впровадженню нового типу адаптації екосистем в різноманітних ландшафтах.

Під час онлайн-зустрічі, учасники проєкту від трьох біосферних резерватів – Розточчя, Деснянського та Шацького доповіли про результати роботи і продемонстрували презентації із напрацьованими рішеннями з екосистемного підходу до адаптації. Також в рамках проєкту була проведена істотна нормативна робота, а саме – розроблено ряд стратегічних документів із адаптації на місцевому рівні. Ознайомитися з результатами проєкту можна за посиланням: https://eba-ukraine.net/Publications.html

Можна із впевненістю зазначити, що проєкт досягнув своїх цілей, а саме – підвищено рівень обізнаності місцевого населення про зміну клімату та можливості адаптації на основі екосистем, розбудовано мережу зв’язків та інституційну спроможність для подальшої роботи у напрямку адаптації до зміни клімату, напрацювано пропозиції по впровадженню принципів екосистемної адаптації до національного природоохоронного законодавства та екосистемного менеджменту. Надалі імплементація результатів пілотних проєктів потребуватиме комплексних та взаємопідтримуючих дій з боку влади, органів місцевого самоврядування та міжнародних партнерів.

Запрошуємо переглянути надихаюче і інформативне відео про практичні заходи з адаптації до зміни клімату, проведені в рамках проєкту:

Презентації із зустрічі:

https://eba-ukraine.net/інформаційні-брошури.html

Ознайомитись з фінальними версіями карт та метаданими до них: https://nextcloud.hnee.de/s/D3Bms7g68K9FRRE

Більше інформації про проєкт – на офіційній веб-сторінці: https://www.eba-ukraine.net