Міністр Руслан Стрілець провів засідання Міжвідомчої робочої групи з розроблення плану оздоровлення та відновлення річки Рось. Екологічний стан річки жахає. Надмірне зарегулювання стоку, забруднення стічними водами, розораність берегів – не повний перелік багаторічних проблем, які призвели до тієї ситуації, яку сьогодні бачать мешканці Вінницької, Київської, Черкаської та Житомирської областей.
Руслан Стрілець дав чіткі доручення, щоб у найкоротші терміни спільно з народними депутатами та громадськістю сформувати план першочергових конкретних кроків:
- Регіональний офіс водних ресурсів річки Рось має підготувати повний перелік штучних водних об’єктів, які є незаконними та підлягають ліквідації. А також моделювання, як споруди, що є законними та залишаються, впливатимуть на гідрологічний режим і екологічну ситуацію загалом.
- Державна екологічна інспекція України має проаналізувати всі «копанки» в межах басейну річки Рось на наявність законних підстав їх існування.
- Державна служба геології та надр України разом із Державним агентством водних ресурсів України підготують відповідний зріз по усіх свердловинах.
- Держекоінспекція має надати пропозиції щодо доцільності проведення перевірок всіх суб’єктів господарювання, діяльність яких впливає на стан річки.
- Руслан Стрілець звернув увагу обласних військових адміністрацій, на необхідності активного включення в роботу. У першу чергу, щодо формування планів реконструкції очисних споруд відповідних комунальних підприємств та інших суб’єктів, які так чи інакше забруднюють річку або понаднормово використовують воду.
«Мусимо зробити правильні спільні кроки, щоб розуміти, куди ми рухаємося далі, і скільки нам потрібно для того, щоб навести лад у басейні річки Рось. Маємо відповідні доручення від Президента Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. А головне, маємо запит від громадян, яким не байдуже наше довкілля», – зауважив Руслан Стрілець.