Роботу «Екомапи» призупинено: Міндовкілля вже працює над новим сучасним сервісом, що дозволить стежити за ліквідацією сміттєзвалищ онлайн

21/01/2022 : 13:23

З технічних причин, після кібератаки, що сталася в ніч з 13 на 14 січня, відновити роботу електронного сервісу «Екомапа» https://ecomapa.gov.ua/ не має можливості.

«Екомапа» була створена ще у 2017 році та вже давно потребувала модернізації та впровадження нових сучасних інструментів. Сервіс не відповідав сучасним стандартам захисту інформації та кібербезпеки.

Наразі Міндовкілля працює над новим технічним рішенням «Екомапа 2.0». Сервіс буде від початку містити максимальну кількість інформації про наявні сміттєзвалища. Ми вже володіємо даними космічних знімків про 80 таких точок в Київській області, опрацьовуємо територію Дніпропетровської, Вінницької та інших областей України.

Новий алгоритм роботи сервісу дозволить українцям стежити за ліквідацією сміттєзвалищ онлайн. Відсутність чи наявність прогресу в цьому напрямку стане більш наочною. Як окремий шар ці дані також стануть доступні на геоінформаційному порталі «ЕкоСистеми».

До запуску нового сервісу просимо громадян повідомляти про виявлені стихійні сміттєзвалища:

  • на безкоштовну гарячу лінію «Міндовкілля на зв’язку» 0800 500 115. Оператори приймають дзвінки з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20.00. Вони оформлять звернення для подальшого інформування комунальних органів про існуючі стихійні звалища та їх ліквідації.
  • у експрес-чат «Допомога онлайн», що розміщений на головній сторінці вебсайту Міндовкілля.
  • через чат-бот SaveEcoBot в Telegram та Rakuten Viber.