Російська збройна агресія ускладнює досягнення Україною глобальних цілей сталого розвитку: заступник Міністра Сергій Власенко нагадав міжнародній спільноті, як країна-агресор нищить довкілля нашої країни

27/06/2024 : 11:48

На 14-му засіданні Європейської цільової групи з охорони навколишнього середовища та здоров’я (ЦГОСЗ) в Утрехті, Королівство Нідерландів, Сергій Власенко, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, наголосив на катастрофічних екологічних наслідках російської збройної агресії в Україні.

“Цілі сталого розвитку – універсальний заклик до дій щодо скорочення бідності, захисту планети та забезпечення того, щоб до 2030 року усі люди жили в мирі і достатку. Проте, хотів би наголосити саме на основоположному слові – Мир. Виконання цілей сталого розвитку – глобальне та комплексне завдання. Втім воно стає нереальним, коли на територію країни масово скидають авіабомби та ракети”, – зазначив під час засідання Сергій Власенко. 

Він підкреслив, що досягнення цілей сталого розвитку, таких як “Чиста вода та належні санітарні умови”, а також “Збереження морських екосистем” через масовані бомбардування та ракетні обстріли наразі стали недосяжними для України. До прикладу, знищення Каховської ГЕС, внаслідок чого Україна втратила такий об’єм води, якого вистачило б для споживання всім населенням Землі протягом двох днів. Це залишило великі міста Півдня України без джерела питної води, а море було забруднене мінами, загиблими тваринами, будівельними матеріалами та паливом.

Також Сергій Власенко нагадав про сотні тонн викидів вуглецю в атмосферне повітря через вибухи та пожежі. Про засмічення ґрунтів та підземних вод. Про окопи, які росіяни рили в Зоні відчуження, здіймаючи радіоактивний пил в повітря. Про ядерний шантаж, через окупацію найбільшої електростанції Європи – Запорізької АЕС:
Ціль № 16 говорить нам про «Мир та справедливість», але про який мир і про яку справедливість можна говорити, коли армія іншої країни вторгається в твою країну та буквально «бере в заручники» найбільшу станцію, яка стає важелем ядерного терору”. 

Попри всі виклики, Україна продовжує обраховувати збитки довкіллю, щоб потім виставити рахунок росіянам — це одна з ключових складових Формули миру Володимира Зеленського, як основного інструменту досягнення справедливого та довготривалого миру в світі. Також Україна залишається відданою міжнародним зобов’язанням та продовжує рухатися шляхом євроінтеграції, впроваджуючи реформи, навіть, в умовах війни.

Нагадаємо, засідання Європейської цільової групи з охорони навколишнього середовища та здоров’я організовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я у співпраці з Національним інститутом громадського здоров’я та охорони навколишнього середовища Нідерландів (RIVM). Захід об’єднує експертів, науковців, представників урядів та громадських організацій для обговорення найважливіших питань, пов’язаних з охороною здоров’я та навколишнього середовища, а також розробки стратегій та рішень для покращення ситуації у цій сфері в Європейському регіоні.