“Російсько-українська війна: вплив на довкілля”: у Києві представили друге видання дослідження про екологічні наслідки війни

20/11/2024 : 14:30

Сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі відбулася пресконференція на тему “Вплив війни на довкілля”. Під час заходу презентували друге видання інфографічного дослідження “російсько-українська війна: вплив на довкілля”. Це 50-сторінкове дослідження висвітлює наслідки війни для екосистем України.

“Війна росії проти України — це не лише гуманітарна трагедія, але й катастрофа для довкілля. З першого дня вторгнення природа стала мовчазною жертвою військових дій. Ми зафіксували понад 6,5 тисяч випадків екологічної шкоди, а загальні збитки вже перевищують 2.7 трлн грн. Для повного оцінювання потрібна деокупація й розмінування постраждалих територій”, – наголосила перша заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко. 

Також, як зазначила Олена Крамаренко, викиди парникових газів від бойових дій за рік війни склали близько 180 млн тонн СО2, що відповідає річним викидам Бельгії.

У дослідженні, зокрема, представлені ключові аспекти екологічних збитків:

  • Загальні збитки довкілля з деталізацією за регіонами та напрямами: вплив на водне, атмосферне повітря та землі України.
  • Стан національних природних парків, які опинились в окупації або постраждали від бойових дій, зокрема внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС.
  • Екологічні наслідки підриву каскаду ГЕС на Дніпрі, які спричинили руйнування екосистеми цілої річкової системи.
  • Масштаби мінування територій, його вплив на флору і фауну, а також нагальну потребу в розмінуванні.
  • Вплив війни на зміну клімату.

Окрім того, видання аналізує багато інших аспектів руйнівного впливу війни на українське довкілля. Воно стане важливим джерелом для подальшої роботи над документуванням екологічних злочинів та формуванням стратегій “зеленої” відбудови України.

Завантажити дослідження можна за посиланням: українською, англійською