росія вчинила найбільший акт екоциду за період повномасштабного вторгнення

07/06/2023 : 13:45

росія вчинила найбільший акт екоциду за період повномасштабного вторгнення. Підрив дамби Каховської ГЕС матиме катастрофічні наслідки для довкілля, написав Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на своїй сторінці у мережі “Фейсбук”.

80 міст Херсонщини опинилися під ризиком затоплення. Нижньодніпровський Нацпарк може зникнути назавжди. А це понад 80 тис. га природоохоронних земель з рідкісними видами біорізноманіття. Уявіть на мить, що пішов під воду мегаполіс.

До річки Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн мастила із ризиком подальшого витоку ще понад 300 тонн. Нараховано збитки водним ресурсам орієнтовно 2 млрд гривень. І це без врахування збитків природно-заповідному фонду, ґрунтам, біорізноманіттю, лісовим та іншим природним ресурсам. Сума буде тільки збільшуватись.

Парадокс, але підірвавши греблю на Каховській ГЕС, окупанти знищили можливість постачання дніпровської води в Крим. Рівень водосховища настільки критичний, що вода просто не потрапить туди по Північно-Кримському каналу.

Немає жодних сумнівів, що цілеспрямований підрив дамби російські окупанти здійснили для створення екологічної катастрофи та ускладнення деокупації українських територій. росія заплатить за цей теракт!