Роз’яснювальні зустрічі Єврокомісії та України: в межах офіційного скринінгу обговорили розділ 12 «Продовольча безпека, ветеринарна та фітосанітарна політика»

03/05/2024 : 9:20

Міндовкілля взяло участь у роз’яснювальній зустрічі Європейської Комісії з представниками України та Молдови щодо здійснення офіційного скринінгу в рамках переговорного розділу 12 «Продовольча безпека, ветеринарна та фітосанітарна політика»

Він охоплює питання безпечності харчових продуктів, встановлення санітарних правил для виробництва харчових продуктів та у ветеринарній сфері. Разом з тим, у фітосанітарній сфері правила ЄС охоплюють такі питання, як якість насіння, засоби захисту рослин, шкідливі організми та харчування тварин.

З огляду на наявність у порядку денному актів ЄС про захист рослин, Міндовкіллям підготовлені в межах компетенції питання, які обговорювалися під час  роз’яснювальної зустрічі.   

Нагадаємо, що урядовий законопроєкт № 11062 «Про засоби захисту рослин і добривні засоби» розроблений на виконання євроінтеграційних зобов’язань України та для впровадження сучасних підходів і механізмів контролю за обігом засобів захисту рослин та добривних засобів на національному ринку.

Додатково зазначаємо, що для підготовки до участі у роз’яснювальній зустрічі Європейської Комісії та України 21-22 травня 2024 р. стосовно здійснення офіційного скринінгу в рамках переговорного розділу 27 «Довкілля та клімат», Міндовкілля підготовлено перелік питань до актів права ЄС, які будуть предметом розгляду зазначеної зустрічі.