Про актуальні зміни, що відбулися у сфері СЕО, важливість удосконалення цієї процедури для відновлення та подальшого сталого розвитку України, й створення Єдиного реєстру СЕО під час онлайн зустрічі з понад 60 представниками органів державної та місцевої влади, громадських організацій, розробників документів державного планування, експертної спільноти розповіла заступниця Міністра Олена Крамаренко.
Серед іншого, йшлося про практичні кроки з розвитку СЕО та обговорювалися найбільш поширені питання, що виникають під час СЕО містобудівної документації, як то:
- коли необхідно проводити СЕО;
- реальна інтеграція СЕО у розроблення містобудівної документації, а не проведення процедури «задля галочки»;
- забезпечення збереження та розвитку природоохоронних територій;
- опрацювання виправданих альтернатив (нульової недостатньо);
- усунення допущених порушень законодавства тощо.
Учасники наради поділилися власним досвідом проведення процедури та баченнями щодо її вдосконалення, підвищення кваліфікації суб’єктів СЕО, покращення якості звітів про СЕО та отримання належної інформації щодо стану флори, фауни, ландшафтів, інших складових довкілля, важливості залучення науковців та забезпечення контролю та відповідальності поряд з підвищенням обізнаності та поширенням знань тощо.
Ціла низка питань стосувалася практичного застосування вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», функціонування Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки та користування ним.
Представники Міндовкілля надали відповіді на порушені питання та нагадали про затвердження Урядом Порядку ведення Єдиного реєстру СЕО.
Плануємо також продовжити комунікацію щодо актуальних питань забезпечення СЕО – 25 та 26 травня за підтримки ЄЕК ООН відбудуться відповідні семінари.