Розширена відповідальність виробників відходів упаковки: як система працюватиме в Україні та які проблеми вирішить

04/10/2023 : 11:20

Про це розповіла у своєму блозі на платформі Укрінформ заступниця Міністра Вікторія Киреєва.

За різними підрахунками, відходи упаковки складають від третини до майже половини побутових відходів, які продукують українці. 

Середньостатистичний українець за рік продукує від 250 до 350 кг відходів, із них – не менше 100 кілограмів складає упаковка. Більшість цієї упаковки опиняється на полігонах та звалищах. Там вона накопичується і стає неабиякою екологічною та економічною проблемою. При цьому Україна досі залишається єдиною країною Європи, де не працює розширена відповідальність виробника.

В Європейському Союзі широко застосовується вимога про те, що той, хто виробив продукцію, має нести за неї відповідальність до кінця її життєвого циклу. Саме виробники упаковки створюють системи збору та рециклінгу відходів упаковки.

“Такий механізм будувався в Європі останні 30 років і довів свою ефективність. Завдяки РВВ у Європі переробляється до 80% відходів упаковки. Сортування та рециклінг відходів за допомогою системи розширеної відповідальності виробника дасть поштовх для становлення циркулярної економіки в Україні, а це нові робочі місця, залучення інвестицій та додана вартість до ВВП”, – зазначила Вікторія Киреєва.

За оцінками експертів, для становлення РВВ по всій Україні знадобиться близько 7 років. 

Більше інформації про те, хто такі виробники упаковки і за яку упаковку вони мають відповідати; яку модель розширеної відповідальності виробника пропонують впровадити в Україні та як діятиме система контролю та штрафів  – читайте у матеріалі за посиланням.