Про це Міністр Руслан Стрілець заявив під час зустрічі з головними кліматичними експертами України в Кліматичному офісі, де вони розповіли, як будуть реалізовані ключові треки нашої кліматичної політики.
- У 2023 – ми презентували у Брюсселі та на СОР28 кліматичну політику країни. Сьогодні маємо дорожню карту для реалізації наших амбітних цілей.
- У 2024 – активізуємо роботу над амбітною низьковуглецевою стратегією України, розробленою ще до повномасштабного російського вторгнення. Готуємо подання на розгляд Верховна Рада України проєкт Закону України «Про основні засади державної кліматичної політики». Працюємо над проєктом Закону щодо впровадження СТВ.
- У 2025 – запустимо Систему торгівлі в пілотному режимі і проведемо тренінги для бізнесу.
- У 2026 – разом із ЄС маємо повністю запустити СТВ, щоб СВАМ не впливав на нашу економіку. СТВ є можливістю, яка допоможе зберегти нашу економіку, а також імплементувати 87 Директиву і виконати Угоду про асоціацію з ЄС. Якщо будемо зволікати, можемо отримати негативні економічні наслідки. Битви виграють армії, війни виграють економіки.
Паралельно з СТВ продовжимо впровадження механізму статті 6 Паризької угоди та карбонові сертифікати. Це фінансові механізми, які дадуть змогу залучити додаткове фінансування для відновлення нашої економіки. Швейцарія та Японія вже готові стати активними партнерами країни у цьому напрямку.
Учасники домовилися періодично збиратися з лідерами груп та синхронізувати проміжні підсумки за кожним із напрямків.
Дякуємо нашим партнерам: GIZ Ukraine, UNDP Ukraine, DiXi Group, Національному центру обліку викидів парникових газів, APENA 3, Центру Економічного Відновлення, KPMG Ukraine, World Bank Ukraine, Команді підтримки реформ при Міндовкіллі, Офісу зеленого економічного переходу Міністерства економіки України, ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” та іншим.