Руслан Стрілець: Австрія серед країн, які постійно підтримують Україну

08/07/2023 : 18:20

На полях Кліматичної конференції ОБСЄ Міністр Руслан Стрілець провів зустріч з Федеральною міністеркою з питань клімату, довкілля, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрії Леонорою Гевесслер. 

Руслан Стрілець подякував Федеральній міністерці з питань клімату, довкілля, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрії Леонорі Гевесслер за практичні результати підписання у лютому 2023 року Меморандуму про співпрацю між Україною та Австрією. Українські фахівці вже здобули нові знання з питань запобігання промисловому забрудненню, екологічної та кліматичної політики в Австрії. 

Під час розмови з очільником Міндовкілля пані Леонору насамперед хвилювало питання забезпечення водою людей, які опинилися у зоні теракту рф на Каховській ГЕС та ситуація на Запорізькій АЕС. За її словами, Австрія уважно слідкує за тим, що відбувається в Україні та підтримує нас. Вони навіть анонсували виділення 1 мільйона євро на підтримку ядерної безпеки в Україні.

“Попри основний фокус на документуванні екологічних злочинів, Україна продовжує роботу над впровадженням стандартів ЄС в українське законодавство. Зокрема, Міндовкілля вже завершило селф-скрінінг українського законодавства на відповідність директивам ЄС”, – розповів пані Леонорі Руслан Стрілець.

Міністерка погодилась, що робота над селф-скрінінгом – це колосальна задача і відзначила роботу України над нею.

Окрему увагу співрозмовники приділили відновленню Чорнобильської зони відчуження та створенню там наукового хабу.

Продовжуємо працювати задля сталої довкіллєвої політики!