Руслан Стрілець: Екологічна ситуація у нашій країні залишається контрольованою

03/03/2022 : 17:55

Про це в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України у своєму зверненні запевнив українців.

Зокрема він зауважив, що при Міндовкіллі 24/7 працює оперативний штаб. Ми контролюємо екологічну безпеку країни, збираємо та узагальнюємо всю інформацію про техногенні та інші надзвичайні ситуації внаслідок війни з окупантами. Загарбник відшкодує усе.

Лісівники, водники, державні екологічні інспектори і працівники ПЗФ цілодобово разом підрозділами ДСНС тримають руку на пульсі, готові невідкладно допомагати населенню та локалізовувати техногенні аварії.

«Ми об’єдналися з усією українською екоспільнотою, аби захистити довкілля України від окупанта. Вже сформували перелік усіх міжнародних договорів, угод і конвенцій, учасником яких, поки що, залишається країна агресор. Маємо чітко та якісно підготувати матеріали до міжнародного суду ООН, для повної компенсації шкоди, нанесеної довкіллю аби агресор відповів за все», – повідомив Руслан Стрілець.

Для цього ДЕІ в режимі 24/7, там де це можливо, попередньо обраховує збитки від агресивних дій окупантів. Ми робимо фото та відеофіксації для повної компенсації шкоди, нанесеної довкіллю України окупантами. Якщо розрахунок провести неможливо, ми фіксуємо факти для подальшої роботи.

Внаслідок військових дій та бомбардування інфраструктурних об’єктів, на сьогодні найбільшого впливу зазнає атмосферне повітря та земельні ресурси нашої країни.

Неконтрольовані викиди в атмосферу внаслідок горіння, у тому числі нафтопродуктів, завдають локального впливу на прилеглих територіях.

Інформація, щодо руйнування об’єктів підвищеної небезпеки, які можуть призвести до довготривалих екологічних катастроф (хвостосховища, шламосховища та ін.) Наразі відсутня.

У цілому екологічна ситуація залишається контрольованою.

ДАЗВ фіксує перевищення норми радіаційного впливу на території 10 км зони відчуження в районі розташування ЧАЕС. Проте Українцям, які не перебувають у безпосередній близькості, радіація не загрожує. Ближче до 30-ти кілометрової зони радіаційний фон знижується до встановленої норми

«Запевняю усіх, наслідки для довкілля будуть зафіксовані та покладені у загальний кошик втрат від агресії росії. Окупанти заплатять за все», – наголосив Руслан Стрілець.

Він також додав, що Україну підтримує міжнародна спільнота: «Ми вже направили ряд звернень щодо захоплення рашистами зони відчуження та відмови від купівлі та використання російської лісопродукції!».

На жаль, окупант продовжує безжально руйнувати наші екосистеми. Він не думає та не розуміє наслідків своїх дій, адже повітря, річки та природа навколо не мають кордонів.

Ми обов’язково переможемо!

Слава Україні!