Руслан Стрілець: Інвестиційний портфель України у довкіллєвій сфері сягає 28,4 млрд доларів

19/02/2024 : 14:07

Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив у Токіо на полях японсько-української конференції з економічного розвитку та відбудови, де він спільно з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та колегами з Кабінету Міністрів України презентував для японських компаній інвестиційний портфель України.

За словами Руслана Стрільця, Україна має величезний потенціал для залучення інвестицій у довкіллєву сферу. Він назвав чотири пріоритетні сфери та запросив японські компанії інвестувати у них.

Управління відходами. У рамках реформи нам важливо створити в Україні мережу сучасних сміттєпереробних заводів та побудувати нові полігони. А ще запустити у загальнонаціональних масштабах процеси повторного використання відходів руйнації для відбудови. Для України цінні японські практики з переробки та подальшого використання відходів. Вони є одними з кращих у світі.

Лісове господарство. Реформа лісового господарства створила потужний потенціал для інвестицій. У планах – оновлення техніки, створення інфраструктури та розвиток власного виробництва. Японські технології могли б допомогти не тільки відновити пошкоджені війною ліси, але й перейти до природного лісівництва та сучасних методів ведення лісового господарства.

Водна галузь. Модернізація водогосподарської інфраструктури, протипаводковий захист та ефективне використання потенціалу води. Потреби в інвестиціях у водний сектор $1,4 млрд. Для цього ми створюємо компанію НАК “Вода України”, яка забезпечить прозоре та ефективне їх залучення.

Сфера надрокористування. В Україні є поклади 21 з 30 корисних копалин, які є в переліку критичних для світу. Серед них – літій, кобальт скандій, графіт, тантал, ніобій тощо. Не потрібно придумувати складні ланцюжки поставок. Виявлених запасів літію, графіту, нікелю та залізної руди буде достатньо для виробництва літієвих акумуляторів загальною потужністю 1000 ГВт/год. Цього достатньо для виробництва 20 млн електромобілів. Наша мета – ощадливе надрокористування за високими екологічними стандартами та виробництво в Україні.

«Говорячи про інвестиції, йдеться не просто про кошти, а про транзит сучасних екологічно-дружніх технологій для повоєнної відбудови України. Розраховуємо, що Японія стане одним із лідерів українського “зеленого” відновлення», – наголосив Руслан Стрілець.