Руслан Стрілець: Кожне євро, сплачене росії за енергоносії, фінансує запуск нових ракет на мирні українські міста

12/10/2022 : 12:06

Під час поїздки у Нікосію на конференцію ООН «Довкілля для Європи» Міністр Руслан Стрілець в інтерв’ю провідній кіпрській газеті «Politics» розповів про загрози довкіллю внаслідок російської агресії та необхідну Україні підтримку міжнародної спільноти. 

Ключові тези інтерв’ю:

3 млн гектарів лісів постраждали в Україні через війну, 8 заповідників та 10 національних парків залишаються під окупацією. Деякі з екосистем не підлягають відновленню.

рф веде бойові дії на заповідних територіях міжнародного та європейського значення. Знищує середовища існування рідкісних і ендемічних рослин і тварин. Три основні міграційні шляхи птахів проходять над зоною бойових дій.

Країна-агресор використовує заборонені міжнародним правом боєприпаси, які забруднюють нашу землю токсичними речовинами та важкими металами. Внаслідок російської агресії Україна стала однією з найбільш замінованих країн світу.

Залишається високою загроза радіаційній безпеці внаслідок захоплення окупантами Запорізької АЕС. Радіаційне забруднення потенційно може перевищити масштаб Чорнобильської катастрофи у 10 разів. 

Україні потрібна міжнародна підтримка у фіксації злочинів проти довкілля, розмінуванні,  відновленні лісів та природоохоронних територій, а також щодо надання обладнання для моніторингу стану навколишнього середовища.

Кожне євро, сплачене росії за енергоносії, фінансує запуск нових ракет на мирні українські міста. Тому важливо накласти повне ембарго на імпорт російської нафти та газу.

https://politis.com.cy/politis-news/kosmos/534496/o-oykranos-ypoyrgs-periballontos-apokleistika-ston-p-deka-tsernompil-ean-ktypithei-i-zaporizia