Руслан Стрілець: Кожне євро, сплачене росії за енергоносії, фінансує запуск нових ракет на мирні українські міста

12/10/2022 : 12:06

Під час поїздки у Нікосію на конференцію ООН «Довкілля для Європи» Міністр Руслан Стрілець в інтерв’ю провідній кіпрській газеті «Politics» розповів про загрози довкіллю внаслідок російської агресії та необхідну Україні підтримку міжнародної спільноти. 

Ключові тези інтерв’ю:

  • 3 млн гектарів лісів постраждали в Україні через війну, 8 заповідників та 10 національних парків залишаються під окупацією. Деякі з екосистем не підлягають відновленню.
  • рф веде бойові дії на заповідних територіях міжнародного та європейського значення. Знищує середовища існування рідкісних і ендемічних рослин і тварин. Три основні міграційні шляхи птахів проходять над зоною бойових дій.
  • Країна-агресор використовує заборонені міжнародним правом боєприпаси, які забруднюють нашу землю токсичними речовинами та важкими металами. Внаслідок російської агресії Україна стала однією з найбільш замінованих країн світу.
  • Залишається високою загроза радіаційній безпеці внаслідок захоплення окупантами Запорізької АЕС. Радіаційне забруднення потенційно може перевищити масштаб Чорнобильської катастрофи у 10 разів. 
  • Україні потрібна міжнародна підтримка у фіксації злочинів проти довкілля, розмінуванні,  відновленні лісів та природоохоронних територій, а також щодо надання обладнання для моніторингу стану навколишнього середовища.
  • Кожне євро, сплачене росії за енергоносії, фінансує запуск нових ракет на мирні українські міста. Тому важливо накласти повне ембарго на імпорт російської нафти та газу.

https://politis.com.cy/politis-news/kosmos/534496/o-oykranos-ypoyrgs-periballontos-apokleistika-ston-p-deka-tsernompil-ean-ktypithei-i-zaporizia