Руслан Стрілець: ми чітко розуміємо, важливо не тільки спонукати громадян зменшувати утворення відходів, а й забезпечити країну належною сміттєпереробною інфраструктурою

25/01/2022 : 15:55

Велика кількість сміттєзвалищ по країні вже привела до того, що органи місцевого самоврядування готові піднімати тарифи на вивезення сміття, оскільки саме в тарифі закладається інвестиційна складова. На цьому наголосив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у прямому ефірі на телеканалі Рада.

За словами в.о. Міністра, сьогодні в Україні будується декілька сміттєпереробних об’єктів. Зокрема, у Львівській області. У стадії будівництва завод із переробки твердих побутових відходів на Житомирщині. У місті Бахмут на Донеччині має з’явитися сортувальна станція, яка значно знизить кількість відходів, які далі поїдуть на полігон.

«Однак варто не забувати, що інфраструктурні об’єкти з управління твердими побутовими відходами є досить дороговартісними. Один такий об’єкт може коштувати десятки, а іноді і сотні мільйонів євро. А Україні їх потрібно багато. Жоден інвестор сьогодні, якщо ми кажемо саме про інвестицію, не буде вкладати кошти у сектор економіки, в якому діють правила 1998 року. Саме тому Україна потрібен новий сучасний закон про управління відходами.», – відзначив Руслан Стрілець.

В.о. Міністра наголосив, що рамковий законопроєкт «Про управління відходами» зареєстрований у Верховній Раді за номером 2207-1д. Документ вже проголосований у першому читанні.

«Я впевнений, що спільно з народними депутатами ми повинні зробити все, щоб у першому кварталі 2022 року цей закон вже був повністю схвалений і відповідно запрацював. На його основі ми зможемо побудувати дійсно якісний національний план управління відходами, який фактично стане мапою з нанесеними локаціями, де повинен бути який об’єкт, з якою потужністю та технологією. Ця мапа фактично стане інвестиційним кейсом для комплексної системної розбудови сміттєпереробної інфраструктури в Україні», – розповів Руслан Стрілець.