Руслан Стрілець: На жаль, наш літак “Мрію” вже не можна реставрувати, але й не можна викинути на звалище історії

23/06/2022 : 21:13

Нещодавно президент Володимир Зеленський розповів про наміри українських спеціалістів збудувати новий літак. Цей проект присвятять пам’яті про загиблих під час війни з російськими терористами.

Міністр разом з головою #ЕкоКомітету Олегом Бондаренком показали Єврокомісару з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсу Сінкявічюсу зруйнований рашистами легендарний український літак. Окупанти намагалися перетворити його на металобрухт, але він став джерелом натхнення для українських авіаторів та всього світу.

У Гостомелі після рашистів лишилося також чимало металобрухту. Загалом наші ЗСУ вже знищили по Україні близько 9,5 тисяч одиниць ворожої техніки, а це – близько 200 тисяч тонн шкідливих відходів. І поки ми не утилізували це канцерогенне сміття, воно несе загрозу для довкілля і нашого здоров’я.

Якраз напередодні візиту Єврокомісара Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроєкт №2207-1д «Про управління відходами». Тож нарешті Україна переходить на європейські принципи та стандарти роботи в цьому секторі. Адже майже чверть століття галузь функціонувала за старими підходами – незважаючи на постійний розвиток сучасних технологій у світі!