Руслан Стрілець: Оперативний штаб при Міндовкіллі вже розпочав збір та узагальнення інформації про шкоду для довкілля, нанесену окупантом

04/03/2022 : 15:59

Про це в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

«Радію, що сьогодні всі Українські екологічні державні та громадські інституції працюють разом. Ми вже сформували перелік експертів при оперативному штабі Міндовкілля. Вони допоможуть не тільки зібрати інформацію про техногенні та інші надзвичайні ситуації внаслідок війни з рашистами, а й підготувати експертизи наслідків навколишньому середовищу», – написав Руслан Стрілець.

Це допоможе Україні сформувати якісний пакет документів для Міжнародного суду ООН. Наша кінцева мета – відшкодування всіх збитків, завданих довкіллю росією.

Наші державні інспектори 24/7, там де це можливо, попередньо обраховують збитки від агресивних дій окупантів. Якщо розрахунок провести неможливо, ми фіксуємо факти для подальшої роботи.

На сьогодні через бомбардування, горіння нафтопродуктів чи інших шкідливих речовин найбільшого впливу зазнає атмосферне повітря та земельні ресурси нашої країни.

Інформую, що радіаційний фон по всій країні наразі знаходиться у межах норми.

У цілому екологічна ситуація залишається контрольованою.

На жаль, окупант не розуміє, що наслідками вторгнення на територію України, окрім людських втрат, є катастрофічна шкода екологічним системам та природним ресурсам не лише нашої держави. Такі наслідки не мають кордонів.