Руслан Стрілець: Підтримка Литви у протидії російській агресії є надзвичайно важливою для України

14/07/2022 : 19:45

Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час зустрічі з Міністром охорони довкілля Литви Сімонасом Гентвіласом у рамках участі у неформальній зустрічі міністрів охорони навколишнього середовища держав-членів ЄС у Празі.

Руслан Стрілець розповів Сімонасу Гентвіласу про виклики та проблеми у сфері захисту довкілля, спричинені війною, та подякував за підтримку Литвою ініціативи Німеччини зі створення координаційного штабу у ЄС для допомоги Україні у протидії агресії.

“Попри бойові дії український Уряд готується до відбудови країни. Наразі маємо план відновлення, який представили у Лугано. Спільно з Мінрегіоном розробляємо правила поводження з відходами руйнації. Такої кількості зруйнованих будинків не бачила жодна європейська країна з часів Другої світової. Для України вкрай важливо запровадити дієву систему управління відходами з використанням сучасних моделей переробки. Це необхідно для їх повторного використання в процесі будівництва”, – наголосив Міністр Руслан Стрілець. 

За його словами, відбудова України має ґрунтуватися лише на підвалинах «зеленої економіки».

Серед іншого, учасники зустрічі обговорили:

  • досвід Литви у використанні харвестрів та загалом функціонування лісової сфери;
  • плани Міндовкілля з модернізації національних природних парків, створення там інфраструктури для рекреації та туризму. 

Руслан Стрілець запропонував литовському колезі взяти шефство над осучасненням одного з нацпарків у будь-якій частині нашої країни.

Сімонас Гентвілас висловив бажання найближчими місяцями відвідати Україну та обговорити деталі майбутньої співпраці в сфері захисту довкілля.