Руслан Стрілець​​: Розвиток туристичного потенціалу установ ПЗФ є основою процвітання громад та залучення інвестицій у регіони

05/03/2023 : 19:42

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець із робочим візитом відвідав Національний природний парк “Вижницький”, який є не тільки унікальним куточком українського Прикарпаття, але й зразковим об’єктом природоохоронного менеджменту.

Зокрема, в ході візиту спільно з головою Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олегом Бондаренко та нардепом Едуардом Прощуком, першою заступницею начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Альоною Атаманюк, заступником начальника Чернівецької ОВА Олександром Янковим та працівниками парку обговорили важливість поєднання природозахисної та господарської складової в установах ПЗФ.

Міністр висловив впевненість, що установи ПЗФ мають стати самодостатніми осередками збереження природної спадщини та розвитку туристичного потенціалу України.

Нацпарк має комплексну концепцію розвитку та бере участь у європейській програмі LIFE. Європейські партнери отримали 2 заявки від цього парку: щодо створення регіонального центру реабілітації й порятунку тварин та переведення інфраструктурних об’єктів Нацпарку на альтернативні джерела енергії. 

“Радий був у рамках поїздки до парку офіційно відкрити найбільшу туристичну альтанку у всьому Буковинському регіоні. Нова споруда побудована у стилі Карпатського бароко. Цікаво, що місцеві народні умільці збудували її попри складний час, у 2022 році. Тож попри війну, життя і розвиток Нацпарку продовжується”, – підкреслив Руслан Стрілець.