Руслан Стрілець: Сьогодні в Україні закладається доля всього європейського континенту, зокрема й у сфері екологічної політики

05/10/2022 : 21:11

Про це Міністр Руслан Стрілець заявив на Міжнародній конференції ООН «Довкілля для Європи».

За його словами, символічно, що ця конференція проводиться лише раз на п’ять років. Для України у 2022 році це – унікальна можливість заявити на весь світ про наслідки російського вторгнення, зокрема для довкілля.

Руслан Стрілець розповів про шкоду українському довкіллю від російської агресії та наголосив: «Україна готова не лише боротися за своє майбутнє. Ми ініціюємо створення Глобальної Платформи для розробки міжнародних методик оцінки збитків довкіллю від військових дій. Міндовкілля вже має значні напрацювання в цій сфері й готове ділитися ними з усім світом. Це важливо, адже війна матиме вплив на тисячі кілометрів навколо українського кордону. Лише для України екологічні збитки вже становлять мінімум 36 млрд євро».

Руслан Стрілець подякував всім, хто підтримує державу Україна у її боротьбі та Президентці Палати представників пані Анніті Деметріу за організацію та модерацію конференції на такому високому рівні.

«Підтримка України з боку всіх країн-учасниць безпрецедентна. Я впевнений, такі заходи проливають світло на ситуацію. Тож тепер країн, які досі не визначилися у своєму виборі, стане ще менше», – наголосив очільник Міндовкілля.