Руслан Стрілець: Світ об’єднує зусилля для притягнення до відповідальності всіх винних у вчиненні злочинів проти України та нашого довкілля

05/03/2023 : 18:05

Про створення Спецтрибуналу та конфіскацію російських активів для відновлення України йшлося на конференції United for Justice на Львівщині.

Міністр Руслан Стрілець під час дискусійної панелі “Prosecuting Environmental War Crimes” обговорив з міжнародними експертами та Офісом Генпрокурора України механізми притягнення росії до відповідальності за злочини проти довкілля та визначення “Екоциду” на міжнародному рівні. 

“Разом з партнерами ми постійно працюємо над створенням міжнародної методології з обрахунку збитків довкіллю. У цьому нам допомагають голова профільного ЕкоКомітету Олег Бондаренко, народні депутати Олена Криворучкіна та Юлія Овчиннікова, громадські активісти. Взаємодіємо з Офісом Генпрокурора України, МВС, СБУ, Національною поліцією України, іншими міністерствами та державними установами для виявлення та розслідування таких злочинів”, – заявив Руслан Стрілець. 

За словами Міністра, під час фіксування шкоди довкіллю та підрахунку збитків Держекоінспекція тісно співпрацює з Міноборони та ДСНС. 

Руслан Стрілець подякував кожному екологічному інспектору, який 24/7 працює над документуванням злочинів проти довкілля і співпрацює з правоохоронними органами.

Разом з тим, Міндовкілля вже зараз працює над інструментами з ліквідації забруднення наших земель та інших наслідків війни. 

“Сьогодні, по спливу року жорсткого опору, який чинять українці окупанту, вже ні в кого немає сумнівів, що Україна вистоїть та відновиться. Аналогічно, як ніхто не ставить під сумнів те, що агресор має бути притягнутий до відповідальності. Бо кожна країна світу повинна розуміти, що свавілля, порушення міжнародних норм, посягання на чуже не може просто так зійти з рук, залишитися непоміченим. І юридичний «Рамштайн» у Львові – найкраще підтвердження цьому. Світ об’єднує зусилля для притягнення до відповідальності всіх винних у вчиненні злочинів проти України та нашого довкілля. Ми ж продовжуємо нашу боротьбу з потужною підтримкою”, – наголосив Руслан Стрілець.