Руслан Стрілець: у Всесвітній день води рашисти намагалися «денацифікувати» головну водну артерію України – річку Дніпро

22/03/2022 : 21:26

27 доба війни в Україні. Сьогодні, у Всесвітній день води, рашисти намагалися «денацифікувати» головну водну артерію України – річку Дніпро. Ракета системи залпового вогню «Смерч» упала в річку Дніпро та, на щастя, не здетонувала. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

“Це черговий акт екоциду окупантів в Україні. Вони безжально руйнують наші природні екосистеми. Вибухи від потрапляння ракет у водойми знищують унікальні екосистеми річок, озер та морів, спричиняють забруднення вод і поширення токсинів”, – написав очільник Міндовкілля.

Сьогодні удар прийшовся на річку Дніпро. Окупанти грубо порушили Міжнародну конвенцію ЄЕК ООН «Про охорону та використання міжнародних водотоків та міжнародних озер».

росія та білорусь є сторонами цієї Конвенції. На основі неї були укладені відповідні двосторонні угоди про охорону та використання транскордонних водотоків, зокрема між Україною та білоруссю, Україною та росією.

Ми ще на початку березня звернулися до ЄЕК ООН щодо припинення членства держави-агресора у керівних та дорадчих органах Конвенції.

Екоцид є кримінально караним діянням як в українському, так і в міжнародному праві. Тому окупант відповість за все!