Руслан Стрілець: Україна синхронізує своє довкіллєве законодавство з європейським задля набуття повноцінного членства в ЄС

12/10/2022 : 12:01

Міністр Руслан Стрілець розповів про завдану російською агресією шкоду довкіллю та про зростаючу міжнародну підтримку післявоєнного відновлення України в інтерв’ю Euronews.

В інтерв’ю Міністр Стрілець озвучив такі тези:

  • “Російська агресія вже завдала збитків довкіллю на понад 36 млрд євро. З них шкода від забруднення ґрунтів – 11,4 млрд євро, забруднення повітря – 24,6 млрд євро.”
  • “До початку широкомасштабного російського вторгнення ні у кого у світі не було методик розрахунку шкоди довкіллю внаслідок воєнних дій. Сподіваюся, що наші напрацювання не знадобляться більше жодній країні.”
  • “Європейська Комісія вже підтримує проєкти післявоєнного відновлення довкілля в Україні. Ми бачимо, що допомога з боку європейських партнерів тільки зростає.”
  • “Країни ЄС допомагають Україні удосконалювати наше законодавство. Наше завдання – докласти всіх зусиль, щоб синхронізувати своє довкіллєве законодавство з європейським задля набуття повноцінного членства в ЄС.”
  • “Україна переможе у цій війні, адже за нами підтримка всього цивілізованого світу. Міжнародна спільнота розуміє, що ми обороняємо не тільки свої, але і їх кордони.”

https://www.euronews.com/2022/10/09/war-has-inflicted-36bn-damage-on-ukraines-environment-minister