Руслан Стрілець: Війна рф проти України впливає на кліматичну безпеку та кліматичні дії усього світу

07/07/2023 : 19:21

Ця тема стала головною на полях Конференції ОБСЄ з питань зміни клімату у Відні. Безпрецедентний захід, присвячений Україні. Політичні діячі, кліматичні амбасадори та міністри захисту довкілля, усі говорять про об’єднання задля подолання зміни клімату. 

Міністр Руслан Стрілець під час сесії про Україну спільно з колегами з Литви, Чехії, Швейцарії, Фінляндії, Македонії, Молдови та ОБСЄ обговорили шляхи та можливості притягнення росії до відповідальності за її злочини.

“Читаючи кліматичні звіти та спостерігаючи за ситуацією в Україні міжнародна спільнота розуміє, що росія воює не лише з Україною, але й з усім цивілізованим світом. Немає жодної країни, яку не торкнуться кліматичні наслідки російського вторгнення. Демократичні держави вкладають мільйони доларів у досягнення кліматичної нейтральності. росія перекреслює зусилля всіх, для кого боротьба з кліматичними змінами – пріоритет, своїми ракетами й боєприпасами”, – зазначив Міністр Руслан Стрілець.

За словами очільника Міндовкілля, повномасштабне вторгнення росії в Україну вже сповільнило нас на шляху до кліматичної нейтральності на понад 120 млн прямих та непрямих викидів вуглецю в атмосферу. Це – викиди внаслідок вибухів ракет, боєприпасів, горіння лісів та нафтобаз, пожеж. А ще – потенційні викиди, які будуть під час відбудови повоєнної України.

“Якщо перевести ці викиди у грошовий еквівалент, з урахуванням вартості однієї тони на ринку системи торгівлі викидами парникових газів Європейського союзу, ми отримаємо значну суму в розмірі 10,2 млрд євро”, – акцентував Руслан Стрілець.

Міністри захисту довкілля інших країн, зокрема  Литви Сімонас Гентвілас, Молдови Родика Йорданов, Міністр закордонних справ Фінляндії Кай Сауер та багато інших підтримали тезу Руслана Стрільця про те, що росіяни повинні заплатити за все. І це має стати міжнародною практикою для майбутніх агресорів.

“Україна має безпрецедентну підтримку на екологічному фронті. Вдячний усім державам, які підтримують Україну, дотримуються демократичних принципів та не вірять російській пропаганді, – зазначив Руслан Стрілець.