Руслан Стрілець: Вже сьогодні активно готуємося гідно представити Україну на СОР27

15/09/2022 : 22:12

Міністр Руслан Стрілець та Повноважний Посол Арабської Республіки Єгипет в Україні Айман Елгаммал обговорили підготовку до Кліматичного саміту та участь України у ньому.

«Символічно, що Конференція ООН зі зміни клімату СОР27 проходитиме саме у Єгипті. Це свідчить про те, що Єгипет є в авангарді тих країн, що опікуються зміною клімату і захистом довкілля. Впевнений, що СОР27 під головуванням Арабської Республіки Єгипет зможе зробити значний внесок у глобальну боротьбу зі зміною клімату», – зауважив Руслан Стрілець.

Очільник Міндовкілля розповів пану послу про роботу міністерства у реаліях війни з росією. Про фіксацію та обрахунок шкоди довкіллю, яку сьогодні наносить російська агресія нашим екосистемам. 

«До 24 лютого Україна впевнено крокувала шляхом європейського розвитку. Проте війна уповільнила цей рух. Це сьогодні відчуває увесь світ, який понад 30 років прагнув запобігти кліматичній кризі. Однак сьогодні росія нівелює усі світові зусилля та воєнними діями на території України прискорює ці процеси», – наголосив Міністр.

Руслан Стрілець запросив Єгипет приєднатися до ініціативи України  на СОР27 щодо створення глобальних  підходів до оцінки збитків довкіллю та клімату від воєнних дій. Адже на сьогодні не існує уніфікованих підходів та методик до розрахунку викидів від воєнних дій.

«Плануємо на прикладі України розпочати зі світовою спільнотою діалог щодо створення таких уніфікованих підходів», – прокоментував Руслан Стрілець.

Міністр подякував Єгипту в особі пана Аймана Елгаммала за організацію СОР27 та запрошення до сучасного зеленого оазису – міста Шарм-ель-Шейх. 

Міністр висловив впевненість у тому, що  конференція стане успішною та принесе практичні результати для подальших спільних дій країн на шляху до зеленого та мирного майбутнього нашої планети.