Руслан Стрілець взяв участь у другому засіданні Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни

16/09/2023 : 18:31

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець взяв участь у другому засіданні Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни під співголовуванням керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака та екс-віце-прем’єр-міністра, колишнього міністра закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем.

У засіданні також узяли участь: Президент Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон, комісар ЄС з питань довкілля, океанів і рибальства Віргініюс Сінкевічюс, професор, генеральний директор Європейського кліматичного фонду Лоранс Тубіана, міністр навколишнього середовища та зміни клімату Бразилії у 2010–2016 роках Ізабелла Тейшейра, віце-президент Європейського парламенту Гайді Гаутала, член парламенту Швеції Ребекка ле Муан, Генеральний прокурор Андрій Костін, радники керівника Офісу Президента Дарія Зарівна та Олександр Бевз

Відкриваючи засідання, Андрій Єрмак зазначив, що продовження російської агресії постійно збільшує кількість злочинів проти українського довкілля, тому ефективність діяльності цієї Міжнародної робочої групи надзвичайно важлива.

«Екологічний напрям має на меті розробку та впровадження цілісного плану екологічного відновлення України від наслідків війни. Відповідні механізми, що будуть розроблені й застосовані для України, мають бути універсальними та ефективно запобігати злочинам проти довкілля у світі, бути відображеними у відповідних резолюціях Генасамблеї ООН та інших документах системи міжнародного права», – переконаний він.

Руслан Стрілець повідомив, що за останні 2,5 місяці сума шкоди довкіллю зросла майже на 1,5 млрд доларів США. Сьогодні це вже 57 млрд доларів США. І це далеко не остаточні цифри.

За словами Руслана Стрільця, сьогодні триває робота над розробкою та впровадженням цілісного плану екологічного відновлення України від наслідків війни:

  • Продовжуємо адвокацію пункту 8 Формули миру Володимира Зеленського;
  • Працюємо з міжнародними партнерами. Місія ЮНЕП уже підготувала проєкт оцінки наслідків для довкілля від підриву Каховської ГЕС. На основі цього звіту вони мають розробити програму відновлення довкілля;
  • Почали часткове відновлення екосистем:

•  відновлюємо ліси там, де це можливо. За Програмою Президента Володимира Зеленського «Зелена країна» цього року відтворено ліс на майже 16 тисяч гектарів.

•  силами працівників нацпарків засіяли сотні гектарів дна Каховського водосховища однорічними рослинами. Це допоможе запобігти пиловим бурям та розповсюдженню чужорідних видів.

“Довкілля не має кордонів. Тож сьогодні ми працюємо задля майбутнього усього світу”, – зауважив Руслан Стрілець.

За підсумками засідання було ухвалено рамковий документ Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни  https://www.president.gov.ua/storage/j-files-storage/01/20/45/e763357d648c04ac25db118120df330d_1694848461.pdf