Руслан Стрілець: Захист довкілля та стягнення репарацій за екологічні злочини – у фокусі не лише на національному, а й міжнародному порядку денному

29/06/2023 : 22:24

Під головуванням Керівника Офісу Президента Андрія Єрмака створена Міжнародна робоча група, яка вивчатиме наслідки бойових дій в Україні. Першим з членами групи зустрівся Президент Володимир Зеленський.

“Пункт 8 Формули миру Президента – припинення екоциду та повернення Україні компенсації за зруйноване росіянами довкілля. Для цього має бути створений дієвий механізм. Міжнародна робоча група – частина цього механізму й сигнал для світу як про Україну, так і про вплив війни на природу”, – написав на своїй сторінці у “Фейсбук” Міністр Руслан Стрілець.

До складу групи увійшли:

  • Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак (співголова)
  • Екс-віце-прем’єр-міністр та колишній міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем (співголова)
  • Віце-президентка Європейського парламенту Гайді Гаутала
  • Президентка Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон
  • Екоактивістка Грета Тунберг.
  • Робоча група працюватиме над оцінкою наслідків бойових дій для екосистем. Розробить рекомендації щодо покарання держави-агресора за екологічні злочини.

Не пробачати росію – мало. Закінчити бойові дії – мало. Окупанти мають заплатити за кожне спалене дерево, кожен зіпсований клаптик чорнозему, за кожну розбомблену нафтобазу. Заручившись підтримкою таких екологічних амбасадорів, Україна впевнено рухається до переможної справедливості”, – зазначив Руслан Стрілець.