Руслан Стрілець закликав литовських партнерів інвестувати у лісову галузь України

03/03/2023 : 21:28

На запрошення голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець взяв участь у круглому столі, в ході якого обговорили виклики для економіки України та Литви в умовах війни.

Спільно із депутатами економічних комітетів України та Литви і головою ЕкоКомітету Олегом Бондаренко вони говорили про стан лісової галузі України та її перспективи розвитку. 

Міністр розповів учасникам круглого столу про плани з розвитку мережі лісонасіннєвих центрів, механізацію лісозаготівлі та детінізацію ринку деревини.

Зокрема, він закликав литовських партнерів інвестувати в Україну. За його словами, навіть в умовах війни, Україна має величезний потенціал для розвитку бізнесу та залучення іноземних інвесторів у лісову галузь. 

Сьогодні лісова галузь України йде шляхом реформ – важливим для досягнення кращих економічних результатів, залучення інвестицій, впровадження нових технологій та інтеграції у ЄС. Це той шлях, яким свого часу йшла Литва.

“Попри війну та усі складнощі, наше лісове господарство вистояло та збільшило доходи на 61%. Чистий прибуток зріс на понад 500%. А капітальні інвестиції – на понад 350%. І сьогодні ресурси лісівників також працюють на український фронт. Дякую Литовській Республіці за підтримку. Від Литви ми постійно отримуємо допомогу і в безпековому, і в економічному сенсі, і в сфері захисті довкілля. Литва допомагає українцям залишатися незламними та продовжувати боротьбу проти російської агресії. І ця дружба для нас дійсно важлива та неоціненна”, – підсумував він.