Руслан Стрілець: збройна агресія рф перешкоджає досягненню цілей сталого розвитку не тільки України, а й світу

22/03/2023 : 19:50

Війна не є проблемою однієї держави, так само як і питна вода та її якість. “Ми всі знаходимося в одному човні”, – справедливий вислів і щодо війни, і щодо водних ресурсів світу. Сьогодні – Всесвітній день води, екватор міжнародного десятиліття дії “Вода для сталого розвитку”, 392 день повномасштабного вторгнення рф в Україну. Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець написав на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

За його словами, сьогодні росія забрала у мільйонів українців право на доступ до питної води. Агресивний сусід отруює наші річки, колодязі та руйнує інфраструктуру водопостачання. 88% зрошуваних територій нашої держави під російською окупацією. 35% зрошуваних територій постраждали від бойових дій.

Україна не має доступу до акваторій Чорного та Азовського морів. Вони перетворилися на базу для військово-морських сил рф. Через підриви на мінах чи не щодня гинуть дельфіни та інші морські мешканці.

“Попри це, навіть в умовах війни наша держава бере активну участь у глобальних процесах навколо досягнення Цілей сталого розвитку. Україна спільно з міжнародними партнерами впроваджує стале управління водними ресурсами для досягнення Глобальної Цілі 6 “Чиста вода та належні санітарні умови””, – зазначив Міністр.

Саме про це у найближчі дні делегація України говоритиме на Конференції ООН “Вода для сталого розвитку”, що розпочала свою роботу 22 березня у Нью-Йорку. Тут, у залі Генеральної асамблеї ООН, сьогодні засяяли синьо-жовті кольори. 

“Наша мета – не лише розповісти про наслідки російської військової агресії для українського довкілля. А й разом з Постійним представником України при ООН Сергієм Кислицею попрацювати над тим, щоб отримати підтримку у протистоянні цій агресії від якомога більше країн світу”, – наголосив Руслан Стрілець.