Ще один крок до відновлення річки Рось – у межах Міжвідомчої робочої групи ухвалили план дій з її оздоровлення

16/11/2023 : 21:28

Сьогодні під час засідання Міжвідомчої робочої групи з розроблення плану дій щодо оздоровлення та відновлення р. Рось, співголовами якої є Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, народний депутат Андрій Стріхарський, учасниками був опрацьований план з оздоровлення річки Рось.

За словами Руслана Стрільця, наступний етап – пройти усі узгоджувальні процедури та подати проєкт акта до Кабінету Міністрів України на затвердження.

Державна екологічна інспекція України на виконання попереднього рішення Міжвідомчої робочої групи представила перелік із 65 суб’єктів господарювання для проведення перевірок дотримання ними природоохоронного законодавства у басейні р.Рось. Серед них:
– 35 – на Київщині;
– 13 – на Вінничині;
– 9 – на Черкащині;
– 8 – на Житомирщині.

«Після аналізу та вивчення наданих матеріалів буде ухвалене рішення щодо проведення таких перевірок», – зазначив Руслан Стрілець.

Крім того, за дорученням Міністра Руслана Стрільця перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький цього тижня з робочим візитом відвідав Житомирщину, де спільно з представниками ДЕІ та місцевою владою обговорив екологічний стан річки Роставиця, яка є притокою Росі. Усі напрацьовані під час таких виїздів “на місця” матеріали також стануть частиною заходів із оздоровлення басейну річки Рось.