Щодо ситуації на річці Інгулець

16/09/2022 : 22:59

Держводагентство інформує, що ліквідація наслідків терористичного акту росії триває – на гідротехнічній споруді Карачунівського водосховища продовжуються відновлювальні роботи. Рівень води знижується. Ситуація на р. Інгулець контрольована.

Щодо кольорового забарвлення річки, інформація про яке шириться у засобах масової інформації, то за даними Держводагентства, його потенційною причиною є наявність у місцевому ґрунті, породах та матеріалах, які використовуються для відновлення водоскидної споруди, мінералу заліза «гематиту» або іншими словами «кривавого каменю».

16 вересня фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області відібрали проби води у річці Інгулець. Їх оперативно перевірять у лабораторії РОВРу та проведуть широкий аналіз у лабораторії моніторингу вод на Івано-Франківщині.

Проби відібрані у найбільш доступних місцях – 2,5 та 30 км нижче гідротехнічної споруди Карачунівського водосховища по течії р. Інгулець. У місцях відбору проб наявність води червоного відтінку не спостерігалось. Про результати вимірювань буде повідомлено додатково.