Щорічна зустріч робочої групи GREEN Action Task Force: обговорення концепції створення Платформи дій щодо Зеленого відновлення України

18/04/2024 : 9:25

У Кишиневі, Республіка Молдова, відбулася зустріч робочої групи GREEN Action Task Force, яка зібрала представників з країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку, фінансових установ, громадських організацій та приватного сектору.

З 2016 року щорічна зустріч GREEN Action Task Force є унікальною платформою для зацікавлених країн ОЕСР та партнерів для роботи з країнами СЄКЦА для сприяння реформам, розвитку та впровадженню політик, які покращують якість довкілля та соціальний добробут у регіоні, а також створюють можливості для сильного економічного зростання.


Цьогоріч Україні присвячена сесія обговорень щодо необхідної підтримки, зокрема,  для відновлення довкілля після війни. На сесії  представлено попередню ідею створення Платформи зеленого відновлення для України. Її повноцінний запуск планується в червні цього року під час Ukraine Recovery Conference – URC2024 в Берліні. 

“Очікується, що така Платформа може стати додатковим майданчиком для зелених проєктів,  підтримкою в координації міжнародної допомоги для справді “зеленого” відновлення країни. Це відкриває багато нових можливостей для зеленого розвитку України та пришвидшення євроінтеграційних реформ у сфері довкілля. Плідно працюємо спільно з представниками ЮНЕП, ОЕСР, ЄЕК ООН та Міністерством довкілля, охорони природи та ядерної безпеки Республіки Німеччина над організаційною структурою майбутньої платформи, цілями та конкретними проєктами, що сприятимуть зеленому відновленню України.  Щиро дякую всім партнерам за необхідну для України ініціативу та допомогу в популяризації зеленого компоненту відновлення країни”, – зазначив під час сесії заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з європейської інтеграції Євгеній Федоренко. 

Учасники зустрічі також обговорили шляхи зміцнення співпраці з країнами СЄКЦА та їхніми партнерами з розвитку та впровадження інноваційних технологій у сфері довкілля та збереження природних ресурсів, а також залучення додаткових інвестицій у проєкти з розвитку інфраструктури для відновлювальних джерел енергії.