Щорічний Всеукраїнський проєкт «Мішечок» поставив новий рекорд

23/05/2023 : 15:48

Всеукраїнський проєкт «Мішечок» тривав з 3 квітня по 12 травня й об’єднав 22 911 учасників у 24 регіонах України. Цього року українські школярі пошили 59 072 мішечки, зберігши довкілля від 17 мільйонів пластикових пакетів. Це найбільший результат за всю історію проєкту!

«Щороку Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підтримує проєкт «Мішечок», адже він став важливим елементом екоосвіти та виховання екологічної відповідальності серед молоді. Приєднуючись до ініціативи, діти впроваджують в життя своїх родин корисну екологічну звичку, яка сприяє зниженню використання пластику. Ми прагнемо й надалі сприяти проведенню таких проєктів, адже попри війну ми маємо пам’ятати про важливість екологічного виховання школярів», – зазначила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.

Найактивнішими учасниками цього року стали Полтавська, Київська, Вінницька, Дніпропетровська та  Хмельницька області. Найбільшу кількість мішечків пошили координаторка проєкту Сутуга Світлана – 315 мішечків та Михайліченко Богдан – 244 мішечки.

Також у межах проєкту відбувався конкурс в індивідуальній та колективній номінації. Для школи, учні якої пошили найбільшу кількість мішечків, отримала головний приз – принтер для сублімаційного друку. Цьогорічним переможцем став Пирятинський ліцей №4 Пирятинської міської ради Полтавської області, 109 учнів якого пошили 4780 мішечків.

Частину виготовлених мішечків ліцей передав на потреби будинку-інтернату та людям похилого віку. Крім того, мішечки використали для пакування подарунків для військових, а шопери білого кольору – на уроках трудового навчання для розпису.

Додатково в межах проєкту було організовано акцію «Купи торбинку – допоможи ЗСУ» – це благодійний захід з продажу шоперів, кошти з якого пішли на допомогу військовим.

Нагадаємо, за чотири роки існування проєкту учнівська молодь та їх родини пошили:

●        У 2020 році 18 441 мішечок

●        У 2021 році 47 269 мішечків

●        У 2022 році під час блекауту 21 543 мішечки

●        У 2023 році учасники проєкту поставили рекорд пошивши 59 072 мішечки

Усього за період існування проєкту було пошито 146 325 екоторбинок та збережено довкілля України від використання 43 897 500 пластикових пакетів!

Пам’ятайте, що до пошиття та використання торбинок може долучитися кожен для збереження довкілля і зменшення відходів. Адже користування одним багаторазовим мішечком рятує планету в середньому від 300 пластикових пакетів.

Організатор проєкту – громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» спільно з Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine» за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти.