Швеція готова підтримувати Україну на шляху до впорядкування сфери відходів в країні

01/09/2022 : 19:22

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тиберг обговорили можливі напрямки співпраці між країнами для розбудови якісно нової системи управління відходами в Україні – з використанням найкращих доступних технологій. Адже досвід Швеції у цих питаннях є одним з найкращих. А шведські колеги та інвестори вже неодноразово висловлювали готовність сприяти у вирішенні української проблематики з відходам та у створенні необхідної для цього інфраструктури. 

За словами Міністра, якщо рік тому перепоною для предметного діалогу була відсутність сучасних європейських правил в нашій державі, то сьогодні вже маємо рамковий закон “Про управління відходами”, що імплементує 98-му Європейську Директиву. 

За словами пана Тобіаса Тиберга, для України це, дійсно, важливий крок у наближенні до європейських стандартів. Наприклад, шведська промислова група Waste Sweden, до якої входять практично всі галузеві національні компанії, завжди була зацікавлена у співпраці з Україною. Але наголошувала – для цього на території нашої держави має діяти адекватне сучасне галузеве законодавство.

Руслан Стрілець розповів шведському колезі, що наразі Міндовкілля працює над секторальними законопроєктами, щоб привести у дію всі принципи та норми рамкового закону “Про управління відходами”.

Як відзначив Міністр, війна, яку розпочала рф на нашій території, не є перешкодою для зеленого європейського руху України. Кожен українець вірить в перемогу та Збройні Сили і чітко розуміє, що вже сьогодні нам потрібно відбудовувати та розбудовувати нашу країну.

Пан Тобіас Тиберг запевнив, що Швеція готова підтримувати Україну на її шляху до впорядкування сфери відходів. 

Також у рамках зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом обговорили питання вивчення досвіду Швеції щодо запобігання та контролю промислового забруднення, а також співпраці у питаннях менеджменту водних ресурсів та очищення української природи від наслідків війни.