Сьогодні річниця звільнення від російської окупації українських міст-героїв Гостомеля та Бородянки

01/04/2023 : 9:28

Міст, де народжується доблесть та рішучість.

Рік тому в цей день ми затамувавши подихи шукали новини про деокупацію населених пунктів на Київщині. Спочатку ми не вірили своїм очам, коли читали заголовки в ЗМІ, а потім ми не вірили своїм очам, коли бачили фотозвіти деокупованих міст. 

Після 35 днів окупації російськими військами у Гостомелі та Бородянці на Київщині загинули чи досі вважаються зниклими безвісти близько 1000 українців.

Ми побачили катастрофічне заперечення гуманності. Люди, які недовго прожили під російською окупацією, пережили страшні речі. Коли наші Сили оборони та безпеки звільнили північні регіони, відкрилася повна правда про те, що несе собою Росія: це катівні, розстріли, мародерство та інше подібне.

Ми побачили заперечення культури, характерне лише варварам і аж ніяк не ”братському народу”.

Ми побачили екологічне невігластво. Наслідки російської збройної  агресії вказують на те, що природа – останнє, на що зважають окупанти, коли запускають ракети й сунуть у нашу країну колонами танків. 

Окупанти палили, мінували та перекопували ліси Київщини. Будівлі лісгоспів та техніка були знищені та розкрадені.

Понад 3000 житлових будинків у Гостомелі та Бородянці постраждали від російської агресії. З «місць сили» вони перетворилися на відходи руйнації. Побутові речі, без яких ми не уявляємо життя, під завалами перетворилися на джерело токсинів та важких металів. Це – техніка й електроніка, газові котли й балони, радіатори, батарейки, лакофарбові матеріали, побутова хімія, різноманітні балончики, ртутні термометри, лампи тощо.

Не забудемо і не пробачимо.

Відбудуємо нове життя на згарищі, яке лишають після себе росіяни. 

Україна обов’язково буде вільна! 

Україна відновиться і встане з попелу!