Сьогодні у Міжнародний день без пластикових пакетів ми солідарні з усім цивілізованим світом у прагненні зменшити вплив виробів із пластику на довкілля

03/07/2023 : 17:36

На зорі «пластикової ери» пакетики здавалися неабияким благом, та згодом людство зрозуміло, що вони є загрозою для екосистем планети та здоров’я населення.

Адже у довкіллі пластик перетворюється на мікрочастинки, які потрапляють у грунт, воду та повітря. Пластикові пакети розкладаються у довкіллі кілька сотень років і виготовляються, як і увесь одноразовий пластик, переважно з викопного палива, що спричиняє кліматичну кризу. Цифри вражають:

  • Щорічно у світі виготовляється понад 13 мільярдів пластикових пакетів, переробляються з них лише 10%-15%;
  • Щохвилини у світі використовується близько 1 мільйона пакетів.

У Європейському Союзі аби запобігти пластиковому засміченню, схвалено Директиву 2015/20 про зменшення споживання легких пластикових пакетів, що вносить зміни до директиви 94/62 про упаковку і відходи упаковки.

Україна також зробила важливий крок у напрямку зменшення споживання пластикових пакетів. Понад рік тому вступив в дію Закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтоді, за інформацією Міністерства економіки, українці зменшили використання пластикових пакетів, залежно від різновиду, на 40-90%.

Кожна законодавча ініціатива, спрямована на зменшення обсягів відходів, збереження довкілля та наближення нашого законодавства до європейських норм, робить нас на крок ближчими до вступу в ЄС.