Цей день завжди про єдність країн, урядів, громадських організацій та народів навколо глобальних питань. Акценти цього року – світова боротьба з опустелюванням та відновлення земель. Досвід України в цьому напрямку унікальний.
«У ці дні минулого року Україна пережила найбільшу техногенну та гуманітарну катастрофу на континенті з часів Другої світової війни – підрив Каховської греблі. Цей воєнний злочин змінив назавжди екосистеми на території 600 кв.км. Зазнало руйнувань створене людиною середовище життя, сільськогосподарські землі, інфраструктура. З іншого боку – унікальні природні багатства, ліси, болотні угіддя», – зазначив Руслан Стрілець.
Минув рік. Наслідки підриву досі відчутні. Проте Каховка сьогодні – унікальне явище, яке створює нові запитання для вчених. Зараз Каховське водосховище – це 150 тисяч га зелених насаджень, що еквівалентно двом територіям Києва. Науковці все ще не дійшли згоди щодо цього безпрецедентного для світу явища. Природа там змінюється, але не так, як це планували рашисти.
За словами Руслана Стрільця, Україна на карті світу також зазнає змін, яких ворог не передбачив. Ворог не подумав, що український народ знайде сили вистояти. Наша держава стала одним з ключових голосів захисту довкілля внаслідок бойових дій. Україна – кандидат до ЄС. У нас рекордний прогрес євроінтеграційних реформ. Ми розробили унікальні методики обрахунку збитків. Ми допомагаємо об’єднати світ навколо Формули миру Володимир Зеленський та міжнародного треку довкіллєвих збитків унаслідок бойових дій.
«Ворог і надалі намагається спустошити й знищити Україну. Проте Каховка показала, що буде з кожним таким актом екоциду: український народ вистоїть, попри масштаби руйнувань, світ не залишить Україну сам на сам з екотерористами. Українські землі, де росіяни хочуть зробити пустелю, завжди зеленітимуть», – зазначив Руслан Стрілець.