Триває громадське обговорення Концептуальної записки щодо відступів у сфері СЕО та ОВД

03/05/2024 : 11:18

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запрошує обговорити проєкт Концептуальної записки, що регулює сферу відступів від правил оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки.

Що це означає?

В умовах воєнного стану нагальним стало питання швидкого відновлення пошкодженої критичної інфраструктури. Це потребує зважених і ефективних управлінських рішень, які зберігають баланс між захистом довкілля, відновленням та виконанням Україною міжнародних природоохоронних зобов’язань.

На сьогодні законодавство України у сфері ОВД і СЕО передбачає доволі тривалий час на проходження процедур зі стратегічної екологічної оцінки та оцінки впливу на довкілля. Це унеможливлює оперативне відновлення пошкоджених об’єктів критичної інфраструктури, відтак впливає на життя людей, а саме унеможливлює доступ до води, тепла, електроенергії.

У проєкті документа ми розкрили основні питання: об’єкти щодо яких здійснено відступи, строки таких відступів та зазначили органи, які ухвалюють рішення про відступи.  

Міндовкілля запрошує всі зацікавлені сторони взяти участь у консультаціях щодо проєкту Концептуальної записки. Вони триватимуть до 30 травня 2024 року.

Також 14 травня о 10:00 запрошуємо обговорити проєкт записки. Посилання для підключення до онлайн обговорення буде найближчим часом опубліковане на вебсайті Міністерства. 

Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронні адреси:
[email protected] та [email protected]   
Або на поштову адресу Міндовкілля:
вул. Митрополита Василя Липківського, 35.