Цей тиждень – історичний для нашої країни. 

24/06/2024 : 17:40

Вже завтра бельгійське головування у Раді ЄС скличе першу Міжурядову конференцію між Україною та ЄС. Це означає, що офіційно стартує переговорний процес про вступ України до ЄС.

У рамках Конференції буде оголошено переговорну рамку. Крім того, українська та європейська сторона представлять свої переговорні делегації та обміняються вступними заявами.

Напередодні, 21 червня, Президент України Володимир Зеленський утворив делегацію України для участі у переговорах з Європейським Союзом. До її складу увійшов і Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

Адже переговори здійснюватимуться за 35 розділами, серед яких і розділ 27 “Довкілля та зміна клімату». За оцінками Європейської Комісії, він є кроссекторальним, а отже одним з найскладніших.

Водночас наша країна розпочинає переговори підготовленою. Ще до початку офіційного скринінгу Європейської Комісії, Уряд України провів селф-скринінг національного законодавства на відповідність праву ЄС. 

У рамках селф-скринінгу у розділі 27 Міндовкілля опрацювало 911 актів права ЄС. З них –  74 директиви, 156 регламентів, 70 конвенції та Угод між ЄС та іншими країнами. За результатами визначено близько 200 актів права ЄС, які підлягають повній чи частковій імплементації.

Крім того, вже пройдено важливий етап переговорного процесу –  роз’яснювальні зустрічі в рамках офіційного скринінгу ЄС. У травні цього року така зустріч відбулася і щодо розділу 27 «Довкілля та  зміна клімату».  Українською Стороною було підготовлено 326 питань до 135 актів права ЄС (acquis ЄС). Наша мета – якомога більше детальної інформації для успішної імплементації кожного акта права ЄС.

Очікується, що вже з липня 2024 року Єврокомісія розпочне наступний етап скринінгу – двосторонні зустрічі, під час яких Україна представлятиме стан наближення національного законодавства до законодавства ЄС по кожному переговорному розділу.

Тож рух нашої країни до Європейського Союзу набирає обертів. З кожним днем відстань між нами та ЄС стає меншою, а поставлена мета – повноцінне членство у Європейській родині –  дедалі ближчою.