Цифровізація попри все залишається незмінним пріоритетом Міндовкілля

07/03/2023 : 21:31

Про це заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко зазначив під час слухань Комітету цифрової трансформації на тему: “Як поширити базові інструменти е-демократії на всі територіальні громади”.

Під час слухань Сергій Власенко розповів про розвиток цифрових послуг Міндовкілля, доступ громадськості до екологічної інформації та роботу з дерегуляції сфери захисту довкілля.

“Завдяки ініціативам Міністра Руслана Стрільця, який з перших днів створення Міндовкілля перебуваючи на посаді CDTO промотував та активно просував цифровізацію, наразі майже половина довкіллєвих послуг вже оцифровані або проходять цю процедуру”, – зазначив Сергій Власенко.

У найближчих планах:

Цифровізація:

  • Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
  • Дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів
  • Держреєстрації пестицидів і агрохімікатів тощо.
  • Удосконалення:
  • Дозволу на спеціальне водокористування, а саме розробка сервісу онлайн розрахунку ГДС 
  • Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля тощо. 

Попри повномасштабну війну, в Україні продовжує розвиватися сфера відкритих даних. У рейтингу Open Data Maturity 2022 Україна зайняла 2 місце серед 35 країн. У 2021 році ми були на 6 місці, а у 2020 році – на 17-му.

“Наразі на Порталі відкритих даних 38 наборів даних Міндовкілля. Серед них дані про якісний стан поверхневих вод, інформація про транскордонне перевезення відходів, дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря тощо”, – зауважив Сергій Власенко.

За його словами, широкомасштабна війна внесла свої корективи у сферу доступу до екологічної інформації. Наразі ми не публікуємо ті набори, де міститься критично важлива інформація, яка може допомогти ворогу у війні проти України. Але після перемоги буде відновлений доступ до всієї екологічної інформації у формі відкритих даних. 

Нагадуємо, що торік Міндовкілля створило вебресурс та додаток ЕкоЗагроза, щоб кожен мав вільний доступ до інформації про стан довкілля, а також  міг повідомити про всі виявлені факти заподіяння шкоди природі.