Цифровізуючи довкіллєву сферу ми створюємо дієві інструменти для впровадження реформ, запобігання корупції та виконання Європейських директив

08/05/2024 : 15:45

Про це заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко зазначив під час свого виступу на Digital Power Summit 2024: цифрове лідерство громад. 

Сергій Власенко під час заходу розповів про створення та розвиток вебплатформ Міндовкілля ЕкоСистеми та ЕкоЗагрози, роботу над реєстрами з екологічною інформацією та створення системи моніторингу довкілля, яка охоплює: 5 тисяч постів спостереження за станом радіації, повітря, води, інвентаризації лісів, інформацію про полігони та сміттєзвалища тощо.

За його словами, усі ці дані стануть основою ВІ-системи для аналізу, прогнозування, запобігання промислового забруднення та відновлення природних ресурсів.

Digital Power Summit 2024 об’єднав понад 140 цифрових лідерів громад, CDTO та представників уряду. Учасники обговорили пріоритетні проєкти цифровізації на 2024 рік та поділилися цифровими рішеннями, які можна ініціювати на місцевому рівні.

Крім того, під час Digital Power Summit 2024 презентували пілотний Індекс цифрової трансформації територіальних громад України. 

Його мета — визначити рівень цифрових послуг і стан діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України. Ознайомитися з першим пілотним Індексом цифрової трансформації територіальних громад України можна за посиланням на бета-версії вебплатформи Цифрова громада. 

Форум Digital Power Summit 2024 ініціювали Міністерство цифрової трансформації України та швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.