У 2023 році дохід національних природних парків від рекреації та надання інших послуг збільшився у 7 разів

24/01/2024 : 19:15

На цьому наголосив Міністр Руслан Стрілець під час робочого візиту на Хмельниччину.

“Ще у 2022 році ми поставили задачу нашим установам ПЗФ щодо підвищення власної самодостатності. Один із найбільших нацпарків України та Європи «Подільські Товтри» – яскравий приклад самодостатності природоохоронного об’єкта”, – зазначив Міністр.

Парк займає практично 13% від усієї території Хмельниччини і активно розвивається. Якщо порівнювати останні 2 роки, то 2022-го прибутки від наукової та рекреаційної діяльності парку склали трохи більше 1,5 млн грн, а у 2023 практично у 5 разів більше – майже 7 млн гривень.

Національний природний парк “Подільські Товтри” ще у 2022 році почав розвивати інфраструктуру відомого серед туристів місця «Давня Бакота». Результат – новий візит-центр, оглядові майданчики, інформаційні стенди, цифровізація послуг: QR-коди на інформаційних стендах, табличках, касові апарати. Майже пів мільйона квитків на «Давній Бакоті» придбані за QR-кодом. І це лише початок.

“Зробити нацпарки та заповідники туристично привабливими – один із найважливіших викликів. У його досягненні не обійтися без створення зручних сервісів, цифровізації, безбарʼєрності, розвитку екологічної освіти та створення гідних робочих місць з гідною зарплатою. Наші природоохоронні території можуть стати тими перлинами, що притягуватимуть увесь світ. Попереду ще багато роботи”, – зазначив Руслан Стрілець.