У рамках Конференції ООН зі зміни клімату у м. Бонн стартував новий етап переговорів між країнами-учасницями щодо:
- підготовки підсумків виконання Паризької угоди;
- підвищення кліматичних амбіцій для скорочення викидів парникових газів;
- адаптації до неминучих наслідків зміни клімату та фінансової підтримки країн, що розвиваються.
Щодо підготовки підсумків виконання цілей Паризької угоди – делегати Конференції обговорили різні бачення створення документа. Цей звіт стане початком підвищення країнами своїх кліматичних амбіцій при оновленні національно визначених внесків.
У рамках підвищення кліматичних амбіцій для скорочення викидів парникових газів напрацьовані інформаційні матеріали та позиції країн-учасниць до програми з утримання потепління на рівні 1,5 С.
На Конференції стартували перемовини щодо глобальної адаптації до наслідків зміни клімату, механізмів обрахунку збитків внаслідок зміни клімату, а також необхідну фінансову підтримку країн, що розвиваються. Варто зазначити, що низка держав заявили про пріоритетність цих напрямків та закликали учасників приділити більше часу для перемовин по цих питаннях.
За результатами Конференції сторони також окреслили кілька технічних питань щодо розвитку механізмів торгівлі викидами на державному рівні. Це стосується інфраструктури для відстеження торгівлі, практичні аспекти обліку результатів скорочення. Ці питання обговорюватимуться на кліматичній конференції #COP27 в Шарм-ель-Шейху в листопаді цього року.
Делегатам конференції вдалося домовитися про розбудову ринкових та неринкових механізмів скорочення викидів парникових газів за статтею 6 Паризької угоди. Рішення передбачають міжсесійну роботу, підготовку технічних документів, їх подальше опрацювання та можливість подання сторонами своїх зауважень і пропозицій про механізми за статтею 6 Паризької угоди.
Крім того, українська делегація провела ряд двосторонніх зустрічей, в тому числі щодо реалізації спільних проектів щодо скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату.